Moneda naţională a avut o evoluţie pozitivă, miercuri, pe piaţa valutară, înregistrând creşteri faţă de toate monedele importante şi faţă de aur, potrivit datelor oficiale anunţate de Banca Naţională a României (BNR).
Astfel, moneda europeană a înregistrat o scădere de aproape un ban, până la 4,4450 lei/EURO, după ce ieri fusese cotată la 4,4630 lei.
Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURIFrancul elveţian a coborât din nou sub pragul de 4,3 lei, cursul oficial fiind stabilit de BNR la 4,2995 lei/CHF, faţă de 4,3190 lei/franc în şedinţa anterioară.
Dolarul american rămâne peste pragul de 4 lei, dar a scăzut până la 4,0782 lei, după ce ieri fusese cotat la 4,0924 lei.
Aurul s-a mai ieftinit puţin, până la 155,4967 lei/gram, după ce cu o zi în urmă preţul gramului de metal preţios fusese stabilit la 157,2011 lei.
- Ilie Năstase, viață amoroasă zbuciumată! Câte soții a avut fostul mare tenismen român
- Ana Morodan a fost deconspirată! Ce obicei bizar are „Contesa Digitală”
- La asta sigur nu te-ai fi așteptat! Un papagal latră laolaltă cu câinii pentru a proteja casa stăpânului VIDEO
- Mihaela Rădulescu le răspunde subtil celor care o critică: „Câtă energie consumăm judecând”
- Uluitor! Acum poți câștiga peste 250 de milioane în timp record. Nu rata ocazia!
Sursă: www.paginadebanci.ro